C-Eye PRO innowacja w terapii i neurorehabilitacji Zobacz większe

C-Eye PRO innowacja w terapii i neurorehabilitacji

Nowy produkt

C-Eye® PRO jest produktem medycznym, wykorzystującym eye tracking

To narzędzie, które pomaga terapeutom w ocenie stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi. System C-Eye®  PRO to narzędzie pracy wielu specjalistów.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

C-Eye® PRO jest produktem medycznym, wykorzystującym eye tracking

To narzędzie, które pomaga terapeutom w ocenie stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi. System C-Eye®  PRO to narzędzie pracy wielu specjalistów:

 • terapeutów – m.in. logopedów, neurologopedów, psychologów, neuropsychologów, terapeutów AAC, terapeutów widzenia, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeutów,
 • nauczycieli, pedagogów – m.in. oligofrenopedagogów, tyflopedagogów,
 • lekarzy – w szczególności specjalistów rehabilitacji, neurologów.

Metoda, która przynosi korzyści dla pacjentów i ich terapeutów

C-Eye® PRO umożliwia dostosowanie terapii do możliwości i potrzeb pacjenta. Sesje diagnostyczne i terapeutyczne polegają na wybieraniu przez pacjenta wyświetlanych na ekranie treści. Obserwacja oraz analiza zaznaczanych przez pacjenta odpowiedzi umożliwia obiektywną diagnozę i skuteczną terapię – przede wszystkim: wzroku, słuchu oraz funkcji poznawczych.

System C-Eye® PRO składa się z następujących części:

 • Moduł oceny stanu pacjenta, moduł neurorehabilitacji, moduł komunikacji i rozrywki.

  Dzięki modułowi oceny można zbadać zmysły odpowiedzialne za komunikację, a także zweryfikować funkcje poznawcze chorego i jego stan emocjonalny. Moduł neurorehabilitacji jest odpowiedzialny za stymulację funkcji językowych, wzrokowo – przestrzennych, pamięci, myślenia, umiejętności komunikacji. Moduł komunikacji i rozrywki pomaga w codziennej komunikacji, stymuluje wzrok, a osoby bardziej zaawansowane mogą korzystać z „wirtualnych klawiatur”, które umożliwiają wpisywanie dowolnych treści za pomocą wzroku i zapisywania ich w pamięci systemu.

 • Rozbudowana baza danych.

  System automatycznie rejestruje wyniki pracy z osobą chorą. Do automatycznej rejestracji dochodzi w trakcie ćwiczeń, sesji diagnostycznych, czy terapeutycznych. Można je skopiować na zewnętrzny pendrive, wyświetlać w postaci tabel lub wykresów porównywać wyniki, a przede wszystkim na bieżąco śledzić postępy pracy pacjentów w określonym czasie.

 • Wersja dedykowana dla osób zawodowo zajmujących się pacjentami, z możliwością pracy z wieloma podopiecznymi.

  System umożliwia pracę z wieloma pacjentami na jednym urządzeniu. Dla każdego z nich tworzy się indywidualny profil, zapisywane są wyniki pracy, a dodatkowo system pamięta przypisane konkretnej osobie ustawienia.

Praca z pacjentem na C-Eye® PRO

„System C-Eye może być wykładnikiem poziomu zachowanej świadomości oraz użytecznym narzędziem rehabilitacyjnym wykorzystującym plastyczność mózgu”.

dr n. med. Krzysztof Nicpoń
Centrum Medyczne EPIMIGREN, Osielsko